05. Versenyek

Jó pajtás sakkverseny!

A verseny 2010.nov.13.-án volt Kúlán és iskolánkból több tanuló  is részt vett rajta.A suli fiúcsapata 2.helyést ért el,  összesítésben pedig a Csokonai V. Mihály Ált. Iskola lett a 3.dik helyezett. Juhász Bence (7. oszt.) elmondása szerint Szivaci  iskola csalással nyerte meg a vetélkedöt. A lánycsapat 2  tagja  Borsos Teodóra és Dobó Evelin nem túl régen kezdték  ezt a sportot gyakorolni , de már egészen jól megy nekik. Bencén kivül a fiúcsapatban  Horváth Márk , Szabó Károly és Horváth Alex is jeleskedett  az eseményen.

Tanáruk: Bartha Áron nagyon örül az eredménynek és elvolt ragadtatva  a fiúktól.

Sok sikert  kivánunk a további versenyeken!

Írta:  Boros Gyevi Milivoj
További sok sikert kíván a Misipingvin suliújság szerkeztősége!!!

*

*

Prózamondó verseny

Ebben riportban Lóci Adrienn fog nyilatkozni egy régebbi prózamondó versennyel kapcsolatban. Olvassátok figyelemmel.

-Mikor volt a verseny?

-2009-ben január 5-én.

-Hol tartották a rendezvényt?

-Zentán, a magyar ház egyik épületében.

-Mikor és kivel indultatok az útnak?

-Fél kilenckor indultunk, anyukámmal, a magyartanárnővel és a tanárnő fia is ott volt.

-Hogy érezted magad a színpadon? Izgultál?

-Nagyon izgultam, mert mindenki engem nézett.

-Te milyen című prózát meséltél?

-Illyés Gyulától a „Mátyás király és az igazmondó juhász”-t.

-Értlél el valamilyen helyezést?

-Én nem, csak egy diplomát kaptam, de ahogy kiválasztották a helyezéseket az rossz volt.

-Miért volt rossz?

-Mert leírták 1-től 30-ig a számokat kis papírcetlikre és kihúzott mindenki 1-et. Én a 11-est húztam ki.

-Hányan voltatok versenyzők?

-Nem tudom pontosan. Körül-belül 30-an lehettünk.

-Mik voltak még a nyeremények a diplomán kívül?

-Könyvcsomagokat letett nyerni, amelyben 5-6 külömböző könyv volt.

-Meddig tartott a verseny?

-Délelőtt tizenegy óráig tartott.

-Mikor értetek haza?

-Féltizenkettő felé.

Ha ti is elszeretnétek jutni egy prózamondó versenyre, az csak jelentkezzen a magyartanárnőnél. Köszönjük Adriennek, hogy nyilatkozott újságunknak.

Riportot készítette: Bata Orsolya

*

*

Matematika

2010 febriár 19-én péntek déután Juhász Bence, Borsos Teodóra, Mucsi Edina és Horváth Krisztián résztvettek egy matekversenyen a Bolyai Gimnáziumban Zentán. Huszonöt feladat volt. A példák megoldása alatt csak Teodóra izgult egy kicsit a vége felé. Több gyerekkel már korábban is versenyereztek, elmondásuk szerint. Edina, Dóri, Kriszti és Bence sok másik matekversenyen vettek már részt a hat év alatt. Rengetegszer hoztak haza diplomákat melyen I , II vagy III helyezés ált a papíron. A hatodik osztály nagyon büszke a nagy matekosokra.

Írta: Lóci Adrienn

Sakk!

2010.február 11-én indult el Juhász Bence az SK Zenta egyik sakkozója egy verbáci versenyére. A vajdasági versenyen bronz érmes helyezést ért el, és egy serleget hozhatott haza. A 3. hely ellenére nem bánkódott, mert tudta, hogy még ott van az országos verseny és onnan hazahozhatja az arany érmet. Tanára Geleta Jovan nagy türelemmel tanítja az ifjú sakkozónak a különböző trükköket, lépéseket. A mestere mellett folyamatosan gyakorol iskolánk történelem tanáráva Bartha Áronnal és kis csapatukkal. A bronz érem mellett, dicsekedhet 5 arany, 1 ezüst és 8 bronz éremmel. E mellett 5 arany és 2 bronz serleggel.